04. 10. 2024

Akcija zbiranja nevarnih odpadkov od 21. do 25. oktobra 2024

Uporabnike obveščamo, da bo v mesecu oktobru potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev na območju Mestne občine Kranj ter Občin, Šenčur, Preddvor in Jezersko v času od 21. do 25. oktobra 2024.

Prijazno vabljeni, da v času akcije obiščete zbirna mesta in poskrbite, da nevarni odpadki ne bodo ogrožali okolja in ne nazadnje tudi zdravja.

Urnik akcije zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev

Nevarni odpadki so tisti, ki imajo na embalaži simbole za vnetljivo, zdravju škodljivo, eksplozivno, oksidativno, okolju škodljivo, strupeno, jedko. Teh odpadkov zato ne smemo odlagati ne v domače zabojnike za ločeno zbiranje odpadkov ne v naravo, saj nevarne snovi lahko pronicajo v zemljo in zastrupljajo prst, vodo ter so škodljive za ljudi in živali. Najbolj zanesljive podatke o nevarnih lastnostih preberemo na izdelku samem.

V času akcije zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev* lahko oddate:

• odpadna zdravila,
  • kozmetika, čistila,
  • barve,
  • laki, lepila,
  • škropiva,
  • razne kemikalije,
  • spreji,
  • odpadno jedilno in motorno olje,
  • hladilna tekočina,
  • akumulatorji,
  • baterije …

* V času akcije se brezplačno sprejemajo le nevarni odpadki iz gospodinjstev in ni namenjena oddaji odpadkov pravnih oseb.

V kolikor se akcije zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev ne morete udeležiti, lahko nevarne odpadke oddate kadarkoli v času odprtja zbirnega centra. V zbirnih centrih so urejeni posebni prostori za zbiranje nevarnih odpadkov iz gospodinjstev.

Nevarno odložimo na varno in pomagajmo ohraniti naše okolje čisto in varno za nas in prihodnje generacije.