23. 08. 2024

MOK vabi k sodelovanju pri pripravi Celostne občinske prometne strategije

Kranj, 22. avgust 2024 – Mestna občina Kranj v okviru priprave nove Občinske celostne prometne strategije občanke in občane vabi h konstruktivni razpravi in sodelovanju pri oblikovanju vizije in ciljev razvoja prometa in trajnostne mobilnosti v Kranju. Prva delavnica bo potekala v torek, 27. avgusta 2024, ob 17. uri v MOJKINO café na Bleiweisovi cesti 2 v Kranju.

Mestna občina Kranj (MOK) pri pripravi nove Občinske celostne prometne strategije (OCPS) sodeluje z zunanjimi strokovnjaki in izbranim konzorcijem podjetij PNZ, Provia in MM IBIS. Pri oblikovanju prihodnosti prometa v Kranju ne bodo sodelovali zgolj strokovnjaki. V MOK se namreč zavedajo, da so ključni za uspeh strategije s svojimi mnenji in predlogi predvsem občanke in občani. Zato bodo v prihodnjih mesecih izvajali ankete, organizirali delavnice in vodili javne razprave.

Prvi dogodek, kamor vabijo občanke in občane, bo potekal v torek, 27. avgusta, ob 17. uri v MOJKINO café (Bleiweisova cesta 2, 4000 Kranj). Namen dogodka je z občankami in občani vzpostaviti dialog na temo izzivov, s katerimi se srečujejo na področju prometa in mobilnosti, ter sooblikovati vizijo in cilje nove prometne strategije v občini. Na torkovi delavnici, ki bo potekala v sklopu Evropskega tedna mobilnosti bodo udeležencem predstavili pobudo Park trajnostne mobilnosti – Udoben javni prostor. Na srečanju bodo sodelovali tudi zaposleni z Oddelka za zeleni prehod MOK. Predstavili bodo ključne točke Misije 100 podnebno nevtralnih in pametnih mest do leta 2030 in pilotnega projekta UP-SCALE, zlasti načrtovane ukrepe in cilje na področju mobilnosti. Komunala Kranj in Fundacija Vincenca Drakslerja pa bosta na stojnici trajnostnih praks predstavili ravnanje z odpadki in ponovno rabo.

Drugi dogodek, Krfest trajnostne mobilnosti, bo v soboto, 21. septembra 2024, na Domu na Joštu.

Za občanke in občane so pripravili tudi vprašalnik o prometu in javnih površinah v MOK, s katerim želijo preveriti, s kakšnimi izzivi s področja mobilnosti in prometa se soočajo posamezniki iz vseh 26 krajevnih skupnosti MOK. Vprašalnik je dostopen s klikom na www.1ka.si/OCPSKranj.

Kaj je OCPS?

MOK je na javnem razpisu Ministrstva za okolje, podnebje in energijo pridobila sredstva za sofinanciranje priprave nove OCPS. S tem projektom bo nadgradila obstoječo prometno strategijo iz leta 2017 in se osredotočila na trajnostne prometne rešitve, izboljšanje urbane mobilnosti ter zmanjšanje emisij izpušnih plinov, s čimer bo izboljšala kakovost zraka in življenje v Kranju.

Vir: SZJ: MOK vabi k sodelovanju pri pripravi Celostne občinske prometne strategije