17. 07. 2024

Popravek v obvestilu: Sprememba na postajališču za avtodome Stara Sava

AVTODOMI SO V KRANJU DOBRODOŠLI

Obveščamo vas o napaki v obvestilu glede parkiranja avtodomov na parkirišču Stara Sava in v nadaljevanju podajamo naslednje pojasnilo. V Mestni občini Kranj je od letošnjega januarja na novo urejeno postajališče za avtodome – PZA Vodovodni stolp Kranj, ki je obdano z zelenimi površinami in le streljaj od mestnega središča. Postajališče ponuja pet parkirnih mest z opremo za oskrbo avtodomov.

PZA Vodovodni stolp se nahaja na obrobju mestnega središča ob Partizanski cesti pri športnem parku. Obiskovalcem omogoča, da na enostaven in okolju prijazen način obiščejo staro mestno jedro, ki je peš oddaljeno le kilometer. Prav tako gostom, ki obiščejo Kranj z avtodomom, ponuja pestro izbiro aktivnosti – v neposredni bližini so namreč teniška igrišča, pokrit olimpijski bazen, letno kopališče z dvema otroškima bazenoma in otroško igrišče.

PZA Vodovodni stolp je namenjeno izključno parkiranju bivalnih vozil in obratuje 24 ur na dan vse dni v letu. Opremljeno je s priključki za elektriko in vodo ter platojem za izpust odpadne vode in praznjenje straniščne kasete. Parkirnina znaša 20 evrov za vsakih začetih 24 ur, plačilo pa je mogoče izključno z uporabo mobilne aplikacije. Cena uporabe električne energije trenutno znaša 0,50 EUR/kWh, voda pa je popotnikom na voljo brezplačno.

Parkiranje avtodomov je možno tudi na spodnjem platoju parkirišča Stara Sava, kjer pa oskrba avtodomov ni nujno zagotovljena. Kot upravljavec parkirišča se namreč soočamo s stalnim vandalizmom oziroma poškodbami opreme. Parkirnina znaša 19 evrov za vsakih začetnih 24 ur, plačilo pa je mogoče preko blagajne na zgornjem platoju parkirišča.

Zaradi napake se v Komunali Kranj opravičujemo in skupaj z Mestno občino Kranj ter Zavodom za kulturo in turizem Kranj vabimo popotnike, da obiščejo Kranj in njegove znamenitosti.

Lokacija PZA Vodovodni stolp Kranj: Partizanska cesta, 4000 Kranj, 46°14'55.8"N, 14°21'47.9"E